Patio Avenir Warszawa, Bouygues Immobilier
Poprzedni
LOSOWO
Tynkbud deweloper Warszawa
Następny

Developer Unibud, Grupa Deweloperska

przez darek8 lutego 2014

 

UNIBEP wywyodzi się z Bielska Podlaskiego i jest grupą budowlaną specjalizującą się w rynku budownictwa mieszkaniowego aglomeracji Warszawskiej. W ostatnich latach zbudowała ponad 40 osiedli wielorodzinnych na terenie Warszawy, oddając ponad 8 000 oddanych mieszkań o powierzchni użytkowej ponad 500tys. m2.

Firma realizuje też projekty z dziedziny kultury i sztuki takie jak jak Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie, Centrum Sztuki w Białymstoku, oraz Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach. Wśród inwestycji sportowych UNIBEPu oprócz Aquaparku z pływalnią w Suwałkach znajduje się również Wielofunkcyjna Hala Widowiskowo – Sportowa w Częstochowie.

W ostatnich latach spółka rozwija się coraz prężniej w segmencie budownictwa hotelowego wykonując wiele prestiżowych inwestycji, m.in. 4**** hotel Radisson Sas w Kaliningradzie wraz z kompleksem biurowo usługowym oraz centrum usługowo – biznesowe „Airport City Sankt Petersburg” z 4**** hotelem Crowne Plaza w Sankt Petersburgu. Kolejne hotele czterogwiazdkowe są realizowane w Moskwie i Mińsku na Białorusi.

Wśród realizacji usługowych znajduje się centrum handlowo – usługowe „Galeria Alfa” w Białymstoku oraz galeria handlowa „Suwałki Plaza” w Suwałkach.

Od 8 kwietnia 2008 roku UNIBEP S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie deweloperska część grupy posiada w banku ziemi tereny na Gocławiu w Warszawie (ulica Kapelanów Armii Krajowej), gdzie może powstać 230 mieszkań w dwóch etapach, przy ulicy Kondratowicza (Bródno) w Warszawie, gdzie można zbudować 128 mieszkań, tereny przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 (zakupione od spółki Orbis) – 336 mieszkań, działkę przy ulicy Przytyckiej w Radomiu, gdzie jest potencjał budowy nawet 800 lokali w kilku etapach.

Grupa Unibep podaje, że obecnie portfel jej zamówień na 2014 rok wynosi ponad 960 mln zł. Obecnie spółka realizuje 24 budowy w całym kraju.

Firma cały czas stara się o nowe kontrakty w zakresie generalnego wykonawstwa. W drugim półroczu 2013 roku Unibep podpisał osiem umów na budowę osiedli mieszkaniowych, m.in. z: Kaliope (część Turret Development) na budowę Słodowiec City w Warszawie, Dom Development na Apartamenty Saska nad jeziorem w Warszawie, Layetana Developments na Mozaikę Mokotów czy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Osiedle Młodych na osiedle w warszawskim Wawrze.

Firma zamierza nadal eksportować swoje usługi do innych krajów: Rosji, Białorusi, Norwegii i Niemiec, gdzie podpisała pierwszy kontrakt na budowę domu opieki i pracuje nad kolejnymi podobnymi inwestycjami w tym kraju. Unibep prognozuje, że za 2013 rok firma uzyska ponad 900 mln zł przychodów i zysk zbliżony do wyników za 2012 rok (około 16,7 mln zł).

Subskrybuj i bądź na bieżąco.Jakie jest twoje nastawienie do inwestycji?
Mieszka tutaj
0% (0)
Poleca tę inwestycję
100% (1)
Odradza tę inwestycję
0% (0)
Chce tutaj zamieszkać
0% (0)