Miasta Graniczne
Poprzedni
LOSOWO
Nowy meczet w Warszawie
Następny

Grzechynia, imperium ks. Natanka

przez  on 31 sierpnia 2014
0 Brak opinii 0 Cen mieszkań 2 Benefitów
Pozytywy

Niezwykłe miejsce,
Położenie,
Widoki

Negatywy

Kontrowersyjna inwestycja

Ocena inwestycji
Ocena redakcji
Ocena użytkowników
Oceń tutaj
Deweloper
20%
53%
Inwestycja
25%
59%
Lokalizacja
99%
92%
Ceny mieszkań
51%
46%
Podsumowanie

Ponad sto obiektów, w tym drogi dojazdowe, pomniki i prywatny staw. To dorobek księdza Natanka i elementy wchodzące w skład imperium - pustelni Niepokalanów, która w sposób niekontrolowany rozrasta się z miesiąca na miesiąc.

49%
Ocena redakcji
63%
Ocena użytkowników
2oceny
dokonałeś oceny

Ponad sto obiektów, w tym drogi dojazdowe, pomniki i prywatny staw. To dorobek księdza Natanka i elementy wchodzące w skład imperium – pustelni Niepokalanów, która w sposób niekontrolowany rozrasta się z miesiąca na miesiąc.

Grzechynia Chrystus

Imperium księdza Natanka.

Ksiądz Natanek przez kilkanaście lat skupował lub przyjmował darowiznę od okolicznych rolników. Na ogromnym obszarze powstała droga krzyżowa, kilkanaście budynków, własny staw i zagroda, sklep, boiska do siatkówki i piłki nożnej.

Ksiądz pielęgnuje również przyległe tereny i okoliczny las. Ogromna posiadłość ze wszystkich stron otoczona jest wysokim murem z licznymi basztami przez co całość przypomina średniowieczną warownię.

 

 

Grzechynia wartownia

Problem z prawem.

Szybko okazało się, że większość budynków to samowole budowlane, które zaowocowały decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Suchej Beskidzkiej nakazującą rozbiórkę wszystkich obiektów na terenie pustelni.

Ksiądz Natanek od tej decyzji odwołał się do Wojewódzkiego Inspektoratu w Krakowie. Krakowski urząd uznał odwołanie księdza za słuszne i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Ta sytuacja powtórzyła się dwukrotnie.

Z punktu widzenia prawa pustelnia to nieustający plac budowy. Umowa z dostawcą energii nadal dotyczy przesyłu prądu na plac budowy i w każdej chwili prąd może zostać przez dostawcę odcięty, jeśli instalacja zagraża życiu i zdrowiu.

Grzechynia park

 

Pustelnia Niepokalanów inwestycja.

Ksiądz Natanek postawił swoje obiekty nie tylko na działkach, które należały do niego, lecz także na okolicznych ziemiach.

Przez to na kontrole wzywane są osoby postronne, które  w praktyce nic wspólnego z budową.

Stan prawny niektórych działek nie jest do końca jasny, co ksiądz skwapliwie wykorzystuje.

Spośród swoich zwolenników, ksiądz Natanek werbuje tak zwanych Rycerzy Chrystusa Króla, którzy noszą czerwone płaszcze z wizerunkiem Jezusa jako króla.

Grzechynia wejscie

 

Rycerze Chrystusa.

Zadaniem rycerzy Chrystusa jest szerzenie wiary i idei intronizacji Chrystusa na króla Polski. Rycerze są pasowani podczas mszy. Może nim zostać każdym, nawet dziecko. Jest ich już kilka tysięcy, towarzyszą Natankowi podczas pielgrzymek i innych wydarzeń.

Kościelna wspólnota ks. Natanka ma także swoje miejsce- pustelnię kapłana, która powstawała przez wiele lat. Ogromny teren otoczony jest ze wszystkich stron wysokim murem z licznymi basztami, całość przypomina średniowieczną warownię. Mieszczą się tu: dwie kaplice, sklepik, stajnie, obory, pomieszczenia mieszkalne dla gości, staw, boiska do siatkówki i piłki nożnej. Pustelnia jest otwarta dla wiernych. Wewnątrz znajduje się dom gościnny, który prowadzi rodzina księdza Natanka.

Mimo że kościół odcina się od poglądów księdza Natanka, ten nie odcina się całkiem od kościoła. Cały czas wysyła pisma do papieża i zabiega o spotkanie.

 

Grzechynia las

 

Podsumowując.

Jaki los czeka pustelnię? Tego tak naprawdę nie wie nikt, ale bardziej prawdopodobne jest, że będzie się rozrastać aniżeli, że zostanie rozebrana. Patrząc na całość z czysto architektonicznego punktu widzenia, jest to skandal, że taka inwestycja powstała w takim miejscu.

 

Subskrybuj i bądź na bieżąco.Zainteresowany tą nieruchomością? Poproś o kontakt Dewelopera wypełniając formularz poniżej:

Jakie jest twoje nastawienie do inwestycji?
Mieszka tutaj
33% (1)
Poleca tę inwestycję
0% (0)
Odradza tę inwestycję
0% (0)
Chce tutaj zamieszkać
67% (2)

Nota prawna

Uwaga: komentarze oraz oceny stanowią prywatne zdanie użytkowników serwisu oceninwestycje.pl i nie reprezentują stanowiska redakcji. Redakcja dokłada wszelkich starań, aby były one zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Wykorzystywane materiały graficzne i audiowizualne pochodzą z prywatnych zasobów autorów artykułów, materiałów prasowych deweloperów lub ze źródeł wskazanych w artykułach. W przypadku naruszenia praw autorskich prosimy o kontakt. Jako redakcja dokładamy wszelkich starań, aby działania podejmowane przez użytkowników i autorów nie naruszały niczyich dóbr osobistych.
Komentarze
Zostaw odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Deweloper
Inwestycja
Lokalizacja
Ceny mieszkań