Osiedle Podbórzańska, Szczecin Warszewo
Poprzedni
LOSOWO
Kamienica Vossa, Szczecin
Następny

Kamienica Chodkiewicza, Szczecin

przez ania13 kwietnia 2014

Inwestycja.

Kamienica Chodkiewicza to istniejący już kompleks mieszkalny położony w kwartale nr 33 ograniczonym ulicami: Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza i Aleją Piastów. Jej przebudowa to kolejny etap prac renowacyjnych kwartału śródmiejskiego. Etap ten obejmuje modernizację i przebudowę budynku frontowego przy ul. Chodkiewicza 9 oraz zespołu budynków oficyn mieszkalnych przy ul. Chodkiewicza 8. A także stworzenie zagospodarowanie terenu.

Lokalizacja.

Kamienica znajduje się przy ulicy Chodkiewicza. Jest to centrum miasta gdzie mieszkańcy będą mieli dostęp do lokali usługowo-handlowych, jednostek oświaty, zarazem w pobliżu znajdują się również tereny zielone tj. Park Solidarności oraz Skwer Jana Pawła II.

Mieszkania.

Przewiduje się oddać do użytku 58 lokali mieszkalnych o powierzchni od 36 do 70 m2. Będą to kawalerki o powierzchni do 36 m2, mieszkania dwupokojowe 40-55 m2 i trzypokojowe 57-70 m2.
W kamienicy będą także znajdowały się lokale handlowo-usługowe.

Ceny mieszkań.

Lokale mieszkalne przeznaczone są na wynajem na zasadach czynszu tbsowskiego dla tzw. partycypantów, czyli osób, które wniosą wkład finansowy w wysokości 30 procent kosztów przedsięwzięcia. Dla przykładu partycypacja dla mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych wyniesie około 60 tysięcy złotych. Koszt czynszu dla mieszkania o tej samej powierzchni to 634 złote.


Plusy i minusy.

Zaletą tych mieszkań w kryzysie jest brak zobowiązań na lata- zapewnia zastępca prezydenta Szczecina.

 

Subskrybuj i bądź na bieżąco.Jakie jest twoje nastawienie do inwestycji?
Mieszka tutaj
0% (0)
Poleca tę inwestycję
0% (0)
Odradza tę inwestycję
0% (0)
Chce tutaj zamieszkać
0% (0)