Ochota Warszawa Inwestycje
Poprzedni
LOSOWO
Praga północ inwestycje
Następny
Mazowieckie

Praga Południe Inwestycje

przez darek15 listopada 2013

Praga Południe, opis dzielnicy.

Praga Południe (właśc. według ustawy o ustroju m. st. Warszawy: Praga-Południe) – dzielnica Warszawy położona na prawym brzegu Wisły.
W latach `50 XX w. tereny miasta po tej stronie miasta podzielono na dwie dzielnice: Północną (na północ od linii kolejowej do Mińska Mazowieckiego) i Południową (do której w 1957 roku przyłączono Rembertów). W 2003 roku z obu dużych dzielnic wydzielono mniejsze (na obrzeżach) i te stanowią obecnie centralny punkt.

 

Praga Południe geneza nazwy.

Jako wieś wzmiankowana była już w 1432 roku a nazwę należy wywodzić od miejsca pierwotnie porośniętego lasem, który został wypalony (wyprażony), by móc tu uprawiać ziemię (głównie obsiewać zbożem). Prawa miejskie nadał jej 10 II 1648 roku król Władysław IV Waza a centrum miasta znajdowało się wokół ratusza (tereny Parku Praskiego i Ogrodu Zoologicznego). Już siedem lat wcześniej powstała tu jurydyka Skaryszew-Kamion a w 1764 roku Golędzinów. Podczas obrad Sejmu Wielkiego, w 1791 roku, na mocy ustawy „Prawo o miastach”, została przyłączona do Warszawy.

 

Praga Południe, obszar dzielnicy.

Teren położony w obrębie: linia kolejowa ze stacją Warszawa-Wschodnia począwszy od Mostu Średnicowego (fragmentarycznie wzdłuż ul. Zabranieckiej i ul. Gwarków), wschodnia granica Zakładu Karnego, północno-wschodnia granica rezerwatu Olszynka Grochowska, ul. Marsa, Trasa Siekierkowska (wzdłuż Kanału Nowa Ulga), nurt Wisły.

Powierzchnia dzielnicy wynosi 22, 4 km2.

 

Osiedla w dzielnicy Praga Południe.

  • Gocław
  • Gocławek
  • Grochów
  • Kamionek
  • Olszynka Grochowska
  • Saska Kępa

 

Inwestycje w dzielnicy Praga Południe.

 

 

Subskrybuj i bądź na bieżąco.Jakie jest twoje nastawienie do inwestycji?
Mieszka tutaj
0% (0)
Poleca tę inwestycję
0% (0)
Odradza tę inwestycję
0% (0)
Chce tutaj zamieszkać
0% (0)