Konkurs Białołęka
Poprzedni
LOSOWO
Robyg
Następny

Ranking deweloperów

przez Tomasz on 20 kwietnia 2016

Ranking największych deweloperów.

Rankingiem największych deweloperów rozpoczynamy cykl artykułów o największych firmach realizujących inwestycje mieszkaniowe.
Sukcesywnie będziemy prezentować profile kolejnych firm deweloperskich.

Uwaga: ranking największych deweloperów bierze pod uwagę tylko jeden czynnik: ilość oddanych mieszkań.

Od kilku lat polski rynek mieszkaniowy przeżywa prawdziwy boom: rekordowe niskie stopy procentowe i dobra kondycja polskiej gospodarki sprzyjają deweloperom i inwestorom. W Polsce buduje się na potęgę a największe polskie miasta stały się prawdziwymi placami budowy.

 

Warszawa deweloperami stoi.

Najwięksi deweloperzy inwestują w Warszawie i tutaj od lat oddaje się najwięcej mieszkań. Czynników sukcesów jest kilka: po pierwsze baza klientów: Warszawa ma dodatni współczynnik osiedleń – za pracą przyjeżdża dużo młodych ludzi, którzy po kilku latach pracy kupują mieszkania.

Warszawa jest również w czołówce największych ośrodków akademickich w Polsce a niskie stopy procentowe sprzyjają zakupom mieszkań dla studiujących dzieci.

Trzecia grupa to ludzie kupujący mieszkania pod inwestycje: pod mikrobiura lub pod okazjonalny, weekendowy wynajem.

 

Ranking deweloperów.

Najnowszy ranking deweloperów opublikowany na podstawie komunikatów prasowych spółek oraz rejestrów poszczególnych inwestycji przedstawia się następująco:

Ranking na podstawie liczby sprzedanych lokali. Dane za 2015 rok.


Ranking Deweloperów

Nazwa dewelopera:
Oddanych lokali:
Murapol2400
Dom Development2383
Robyg2333
LC Corp2072
Budimex Nieruchomości1918
Atal1690
JW. Construction1569
Ronson906
Bantage613
Archicom611
Marvipol600
Echo580
Lokum Developer486
i2 Development420
Matexi295
Skanska Residential Development Poland166
Ranking deweloperów pod kątem liczby oddanych mieszkań, 2015r., powyżej 100 mieszkań

 


 

Jak wynika z rankingu pierwszych 8 deweloperów oddało 80% lokali. Warto podkreślić fakt, że firmy z czołowej 8. realizują inwestycje nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach w Polsce. Najszerszy zasięg ma Murapol, który swoimi inwestycjami pokrywa znaczną część Polski.

 

Murapol – największy polski deweloper.

Warto odnotować fakt, że Murapol po raz pierwszy przekroczył pułap 2000 oddanych mieszkań. To skutek ekspansywnej polityki firmy, której skutkiem jest ponad 20 inwestycji mieszkaniowych realizowanych 11 miastach Polski.

Murapol zapowiedział, że nie zamierza zwalniać tempa i w 2016 roku zamierza podpisać umowy z nowymi właścicielami mieszkań w kolejnych 8 inwestycjach mieszkaniowych.

W roku 2016 zakładamy sprzedaż na poziomie 3 000 lokali mieszkalnych. W przygotowaniu znajduje się kilkanaście inwestycji. Zgodnie z naszą polityką maksymalnej dywersyfikacji, uruchomimy nowe projekty w każdej lokalizacji, w której jesteśmy obecni. Oferta Murapolu wzbogaci się ponadto o mieszkania w kolejnych miastach, m.in. Łodzi i Bydgoszczy – zapowiada prezes Michał Sapota.

Murapol to holding inwestycyjny działający na rynku budownictwa jedno- i wielorodzinnego. Spółki z grupy zajmują się realizacją deweloperskich w obszarze nieruchomości mieszkaniowych w 11 miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

 

Dom Dewelopment drugi pod względem sprzedanych mieszkań.

Na drugim miejscu znalazła się firma Dom Development, która nie zamierza zwalniać tempa również w 2016 roku: Dom Development w I kwartale 2016 sprzedał 615 lokali, czyli o 32 proc. więcej, niż rok wcześniej.

Dom Development S.A. pozostaje od lat w czołówce deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Firma funkcjonuje na rynku od 1996 roku i działa głównie na rynku warszawskim, od 2011 roku obecna jest także we Wrocławiu.

Akcje Dom Development S.A. notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od października 2006 roku.

Miasteczko Regaty Dom Development

Miasteczko Regaty Dom Development

 

Robyg trzeci na rynku nieruchomości.

Na podium znalazł się również Robyg. Firma agresywnie działa na warszawskim rynku nieruchomości i w ostatnim sztandarowym projekcie – Villi Nobile może pochwalić się już 40% realizacją sprzedaży mieszkań (komunikat prasowy, 18.04.2016).

 

Skanska Residential Development.

Stawkę deweloperów z liczbą sprzedanych lokali powyżej 100 zamyka Skanska Residential Development. Ta szwedzka spółka weszła do Polski w 2011 roku. Deweloper realizuje głównie projekty ekologicznego budownictwa mieszkaniowego z zastosowaniem skandynawskich rozwiązań architektonicznych oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

Skanska zamyka stawkę największych deweloperów

Skanska zamyka stawkę największych deweloperów


Zdjęcia:

Ranking deweloperów – zdjęcie ilustracyjne

Skanska zamyka stawkę największych deweloperów – Skanska – materiały prasowe

Subskrybuj i bądź na bieżąco.Jakie jest twoje nastawienie do inwestycji?
Mieszka tutaj
0% (0)
Poleca tę inwestycję
0% (0)
Odradza tę inwestycję
0% (0)
Chce tutaj zamieszkać
100% (1)