Wilanów Warszawa inwestycje
Poprzedni
LOSOWO
Wawer Warszawa inwestycje
Następny
Mazowieckie

Wesoła Warszawa inwestycje

przez darek16 listopada 2013

Wesoła dzielnica Warszawy.

Wesoła to dzielnica Warszawy, włączona do miasta 27 października 2002, wcześniej oddzielne miasto. Leży w południowo-wschodniej części miasta i graniczy z warszawskimi dzielnicami Rembertów i Wawer.

 

Wesoła historia.

Wesoła to miasto powstałe 17 XII 1968 roku z połączenia osiedli: Groszówka, Grzybowa, Stara Miłosna, Wesoła, Wola Grzybowska i Zielona, które powstały na początku XX w. na terenach rozparcelowanego majątku filozofa i religioznawcy, księcia Emanuela Mieczysława Bułhak herbu Syrokomla (1865-1943). 27 X 2002 roku zostało włączone w granice administracyjne Warszawy.

 

Wesoła obszar dzielnicy.

Teren położony w obrębie: ul. Jagiellońska (Wesoła) i jej leśnym przedłużeniem, ul. Wawerska (Wesoła), przesieka równoległa na wschód do ul. Ostów, wzdłuż zachodniej granicy oczyszczalni ścieków, lasem nie dochodząc do ul. Wolęcińskiej, w linii prostej fragmentarycznie wzdłuż ul. Prabuckiej, wschodnia granica miasta (wzdłuż przesiek leśnych), Szosa Lubelska, w linii prostej równolegle do pierwszej przesieki na wschód od ul. Łąkowej, al. Marsz. Piłsudskiego, prosto do ul. Orlej (Sulejówek), ul. Wodociągowa (Sulejówek), równolegle na wschód do ul. Wigury, ul. Paderewskiego (Sulejówek), ul. Orla, wschodnia i północna granica miasta, wiadukt kolejowy nad ul. Okuniewską, przesieka będąca przedłużeniem ul. Przejazdowej, linia lasu za osiedlem przy ul. Długiej, linia lasu przy ul. Sosnowej, ul. Wspólna.

Powierzchnia dzielnicy wynosi 22,6 km2.

 

Osiedla w dzielnicy Wesoła.

  • Groszówka
  • Plac Wojska Polskiego
  • Stara Miłosna
  • Wesoła-Centrum
  • Wola Grzybowska
  • Zielona-Grzybowa

 

Inwestycje w dzielnicy Wesoła.

Subskrybuj i bądź na bieżąco.Jakie jest twoje nastawienie do inwestycji?
Mieszka tutaj
0% (0)
Poleca tę inwestycję
0% (0)
Odradza tę inwestycję
0% (0)
Chce tutaj zamieszkać
0% (0)